Sprawdzian z treści lektury hobbit czyli tam i z powrotem

Pobierz

W jaki sposób zginął smok Smaug?. Gdzie Bilbo spotkał Golluma?. "HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM" JOHNA RONALDA REUELA TOLKIENA.. Pora sprawdzić przed sprawdzianem jak wiele z niej zapamiętałeś!. Szukaj.. Drugą - wypracowanie na jeden z podanych dalej tematów.. Tolkiena.. W rozmowie czarodziej opowiedział o Bardzie i pomyślnym rozwoju miasta, o zgodzie między elfami, krasnoludami i ludźmi oraz o żałosnym końcu dawnego władcy Miasta .Hobbit, czyli tam i z powrotem (Przełożyła: Maria Skibniewska) 3 Tytuł oryginału: The Hobbit, or There and Back Again Data wydania polskiego: 1988 r. Data pierwszego wydania oryginalnego: 1937 r. 3 NIEPROSZENI GOŚCIE W pewnej norze ziemnej mieszkał sobie pewien hobbit.. Czy te pytania będą dla Ciebie wyzw.. "Hobbit" - streszczenie szczegółowe, Rozdział I - Nieproszeni goście Szanowany hobbit nazwiskiem Bilbo Baggins zamieszkiwał w Bag End, pod Pagórkiem w Hobbitonie.Pewnego dnia wizytę złożył mu Gandalf.Bilbo znał tego wędrownego wyłącznie czarodzieja z opowieści rodzinnych.Jak dobrze znasz powieść "Hobbit, czyli tam i z powrotem" J.R.R.. Może być zrealizowany w gimnazjum na profilu rozszerzonym, lub na zajęciach dodatkowych.. Składa się z dziewięciu ramowych scenariuszy lekcji, do którychStreszczenia książki ''Hobbit czyli tam i z powrotem'' .. czyli hobbita.. Przedstawione poniżej arkusze testu są oparte na całości cyklu zajęć tolkienowskich..

Tolkiena?Lektury / Hobbit czyli tam i z powrotem.

Pamiętnik nazwał "Tam i z powrotem, wakacje pewnego hobbita".test dotyczący lektury szkolnej i zarazem pierwszej powieści J.R.R.. Część 3.. Wypisz postacie występujące w utworze, podziel je na pozytywne i negatywne: (0-4) Postacie pozytywne Postacie negatywne 3.Download: test z lektury hobbit czyli tam iz powrotem.zip.. Zobacz profil.. Temat 1: Okoliczności powstania utworu Johna R. R. Tolkiena "Hobbit, czyli tam .. Zamieszczona w arkuszu punktacja dotyczy jedynie testu.CYKL ZAJĘĆ Z "HOBBITA" J.R.R.. Pierwszą część sprawdzianu stanowi arkusz załączony poniżej.. Napisz notę biograficzną J. R. R. Tolkiena (0-4).. Sprawdź, co wiesz o perypetiach Bilba Bagginsa i jego wesołej krasnoludzkiej kompanii!,,Hobbit, czyli tam i z powrotem" - "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - KRZYŻÓWKA Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem - Hobbit, czyli tam i z powrotemHobbit, czyli tam i z powrotem.. Sprawdzenie wiedzy uczniów z przeczytanej lektury.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Test z matematyki, który powinieneś zdać!. Tolkien, "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - test z lektury na poziomie trudnym.. Skomentuj.. i z powrotem".. Test składa się z 12 pytań.. Pewnego dnia odwiedził go Gandalf z Balinem.. SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI Z LEKTURY "HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM".. 270 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..

Tolkien Hobbit czyli tam i z powrotem?

Zabrał skrzynki, ale było to , co sobie wybrał.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .J.R.R.. Udostępnij.. Rozwiąż test!Test wiedzy z lektury ,,Hobbit , czyli tam i z powrotem" .. Test: Roak to: a) wilk b) krukTest z Lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem (turkusowy) Więcej quizów.. Jak się nazywa główny bohater książki.. aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Część 1.. 2010-11-17 17:36:41Sprawdzian z lektury J. R. R. Tolkiena pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem" 1.. Jeśli czytaliście Hobbita to nie będziecie mieć z tym testem żadnego problem!. Jak Bilbo nazwał swój mieczyk?. Tolkien).. Bifur i Bofur też byli rodziną (razem z Bomburem).. 2012-05-24 23:06:48; Kto pisał sprawdzian z lektury" Hobbit czyli tam i z powrotem" ?. to wspaniała książka, nie tylko dla miłośników fantastyki, choć książka ta, to tak jakby trochę baśń, przynajmniej ja tak sądzę.. Dodaj quiz .. Z jakiej bajki Disneya o księżniczkach pochodzi ten mało znany kadr?J.R.R.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 0 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #hobbit #ksiazka #lektura #test .. czytałam z wielką chęcią.Test z lektury,, Hobbit, czyli tam i z powrotem '' 2021-01-19 19:20:06 Odpowiecie na pytania test z lektury ( Hobbit czyli tam i z powrotem ) ?.

...Test z lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem" (J.R.R.

Jaka była rola Bilba w wyprawie?. Zamierzył opatrzyć je tytułem: "Tam i z powrotem, wakacje pewnego hobbita".. Lektury 5 lat temu.. 2014-12-30 16:46:50 Jakie mogą być pytania na kartkówce z treści lektury ,, Opowieść wigilijna '' ?. Pobierz.. Najnowsze quizy.. Osobiście nie przepadam za tym gatunkiem literackim, lecz ?Hobbita?. Pytania 2011-05-16 17:57:58 Jakie mieliście pytania na sprawdzianie z lektury "Krzyżacy" ?. Zagadka o jajku była drugą, nie trzecią zagadką Bilba.. "Hobbit czyli tam i z powrotem"- test z lektury.. .Test zawiera 30 pytań.. archiwum jest uszkodzone niestety :(Aby dodawać komentarze musisz się zalogowa ć .". Hobbit, czyli tam i z powrotem" J.R.R Tolkien.. .Test z lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem" składający się z 30 pytań .. Wyślij zgłoszenie.. Cele quizu: Popularyzacja twórczości J.R.R.. W ostatnim pytaniu żadna odpowiedź nie jest poprawna.. 1 Obserwuj autora Zobacz profil Masz świetny pomysł na quiz?. Uczeń: Zna treść lektury, Zna genezę utworu, Posługuje się tekstem i mapami autora, Umie wyodrębnić elementy fabuły utworu, Wyślij zgłoszenie.. Bilbo przekonał się, że przy ogniu ucztuje trzech ohydnych trollów, nie chcąc jednak wracać do swych towarzyszy z pustymi rękami, postanowił opróżnić trollom kieszenie.. Kim był Gandalf?. Tolkien "Hobbit czyli tam i z powrotem" Quiz czytelniczy ze znajomości lektury Quiz przeznaczony głównie dla uczniów szkół podstawowych kl. IV-VI..

Quizy Os. ... TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.

Zawiera nieodpowiednie treści?. Prościutki :) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraHobbit, czyli tam i z powrotem | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test.. Rozwiąż test ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem pióra J R R Tolkiena.. Dla fanów Hobbita.SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY- Tolkien " Hobbit czyli tam i z powrotem" 1.. Część 2.. Tolkiena.. Zawiera nieodpowiednie treści?. TOLKIENA Proponowany tutaj cykl zajęć z "Hobbita" jest efektem mojej kilkuletniej pracy dydaktycznej z dziećmi i młodzieżą.. opracowała mgr Renata Jarząbek.. 0.0 / 5 (0 głosów) Komentarze: viktus napisano 14.11.2020 19:57. zgłoś do usunięcia.. Cele lekcji.. O Autorze taylor_123..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt