Podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z internetu oraz komunikacji w internecie

Pobierz

Wymieniamy je w naszym poradniku.. Internet to sieć połączeń pomiędzy komputerami.. Nigdy nie masz pewności, czy sieci nie podsłuchuje haker, który może przechwycić informacje wysyłane przez Ciebie do serwisów zewnętrznych np. login i hasło do banku, serwisu społecznościowego czy na konto pocztowe.Odpisuj na wiadomości Częsta przypadłość w trakcie rozmów w Internecie.. Publikuj odpowiedzialnie Wszystko co zamieszczasz w jakimkolwiek medium społecznościom powinno mieć treść nadającą się do pokazania każdemu odbiorcy - nawet jeśli są to informacje wyłącznie prywatne.. Przystań w sieci Projekt OSEheroMoże to mieć wpływ na dalsze życie młodego człowieka.. - hakerzy.. Pamiętaj, że w sieci reprezentujesz nie tylko siebieApr 29, 2021Bezpieczny Internet - zasady, o których należy pamiętać Szanujemy Twoją prywatnośćNigdy nie wiadomo, jak takie osoby będą chciały te dane wykorzystać.. Przeczytaj je i zawsze ich przestrzegaj!. Prócz podanych powyżej zagrożeń internet ma także swoje zalety.W takiej sytuacji może oczekiwać, że prowadzenie zajęć zdalnych będzie bezpieczne.. Aktualizuj oprogramowanie, z którego korzystasz - wszystkie systemy mają luki i są one chętnie wykorzystywane przez hackerów, więc warto korzystać z wersji z wprowadzonymi poprawkamiZasady bezpieczeństwa w Internecie słowa kluczowe: hasło bezpieczeństwo zabezpieczenia Internet jak zabezpieczyć antyspam Istnieje wiele sytuacji w naszym codziennym życiu, kiedy martwimy się o swoje bezpieczeństwo i podejmujemy kroki w celu zmniejszenia ryzyka.10 zasad bezpiecznego korzystania z internetu Tomasz Kurzak 17 kwi 20 13:50 Rodzice nie zawsze zdają sobie sprawę, co ich dzieci robią w internecie, bo najmłodsi użytkownicy często to przed nimi.będziecie korzystać z sieci rozważnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa..

Uważając na zasady netykiety, zaczniemy go zmieniać na lepsze.

Nieco więcej uwagi wymaga jedynie netykieta poczty elektronicznej, której znajomość na pewno przyda się w pracy i w życiu prywatnym.. Poinformuje Cię o tym obecność symbolu zielonej kłódki w pasku przeglądarki.. Dec 14, 2021Oct 28, 2020Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu można by wymieniać godzinami - dzisiaj podajemy 10 złotych reguł, których warto się trzymać.. Zbyt długie korzystanie z sieci u niektórych osób zwiększa ryzyko depresji.. Dotyczy to wszystkiego, co robisz w sieci, wszystkich serwisów i typów aktywności.Projekty i programy realizowane w klasach 1-3 w roku szk.. Często w zapisywanych plikach czyhać mogą niebezpieczne trojany i wirusy.. Oto 8 wskazówek, które uczestnicy i uczestniczki zajęć powinni poznać: Jeśli nie masz pewności, z kim rozmawiasz, nie podawaj żadnych informacji na swój temat.. Uznajemy, że skoro nie jest to rozmowa na żywo, to mamy prawo do wybiórczego udzielania odpowiedzi na pytania.Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz powszechniejsze, a zarazem wygodniejsze od tradycyjnych form..

Na stronie Dziecko w sieci opublikowane zostały zasady bezpiecznego poruszania się w sieci.

2019/2020 Projekt Tu#programujeMY Program ,,Czyste powietrze wokół nas" "Aktywna tablica" Uczniowie z naszej szkoły w projekcie UNICEF "TO(DZIAŁA)MY!". Internet tworzą jego użytkownicy.. Proszę nie pobierać zawartości z nieznanych źródeł.. Pamiętaj!. Jednym z nich jest uzależnienie od Internetu, które może dotyczyć także i ciebie.Wspólnie ustalcie i przestrzegajcie zasad korzystania z sieci Zasady te powinny dotyczyć m.in. limitu czasu online, aktywności podejmowanych w internecie, korzystania z serwisów, aplikacji czy gier.. Zawsze sprawdzaj, czy strona logowania jest bezpieczna.. Ten globalny system pozwala na wymianę cyfrowych informacji i pozwolił na stworzenie całej - nomen omen - sieci usług (również tak podstawowych jak KEYZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU .. spadek cen oraz stałe zwiększanie zasięgu.. Szanuj innych i traktuj ludzi tak, jak chcesz aby traktowali Ciebie.. Pomoże Wam w tym piętnaście zasad.. Nigdy nie podawaj komuś swojego hasła Chyba, że masz ochotę na to by ktoś grzebał w twojej poczcie, koncie w Naszej Klasie czy Gronie.. Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska..

Podstawowe zasady netykiety.

Dochodzi do zmiany dotychczasowych zamiłowań i .Zagrożenia korzystania z internetu: - konkurencja dla bibliotek (książki można czytać w internacie lub pobierać na komputer) - zapominanie o gramatyce.. Coraz więcej osób wybiera możliwość korzystania z kart kredytowych czy bankowości online.Netykieta internetowa składa się w większości z jasnych i oczywistych zasad.. Po jej kliknięciu dowiesz się też .. Nie zdradzaj innym swoich haseł.W Internecie należy podawać tylko niezbędne minimum informacji.. Zasady muszą być adekwatne do wieku dziecka.. Jednak, chcąc z niego korzystać, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami, aby uniknąć problemów.. Jeśli jakaś strona wydaje się Państwu podejrzana, to proszę nie wpisywać tam żadnych swoich danych.. Posługuj się nickiem, czyli .Są oni tam bardziej anonimowi, ponieważ trudniej ustalić z jakiego konkretnie urządzenia lub lokalizacji atakowali.. Korzystając z Internetu, musisz sobie zdawać sprawę z zagrożeń, jakie mogą pojawić się podczas korzystania z jego usług.. Używaj programów antywirusowych i antyspamowych.W sytuacji zagrożenia w Internecie możesz skorzystać z pomocy oferowanej pod numerem telefonu: 116 111.. - łatwy dostęp do pornografii.. Jeśli publikujesz w sieci swoje zdjęcia, zadbaj, by widzieli je tylko Twoi znajomi.Szanowni Rodzice oraz Drodzy uczniowie, W trakcie kształcenia na odległość zdarza się, że uczniowie bardziej samodzielnie korzystają z telefonu komórkowego w celach edukacyjnych, ale również prywatnych..

Materiał partnera zewnętrznegoOto zestaw podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych.

Tak naprawdę nigdy nie można mieć pewności, z kim prowadzi się internetową pogawędkę.W sieci - podobnie jak w rzeczywistości poza nią - należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.. - uzależnienie.. I, na przykład, wysyłał głupie wiadomości do wszystkich twoich znajomych.. OSTROŻNIE PODCHODŹ DO LUDZI POZNANYCH W SIECI Podstawowa zasada obowiązująca podczas poznawania ludzi w sieci to zachowanie szczególnej ostrożności.. - szybki sposób na zabicie czasu.. Zadbaj o swój wizerunek.. Proszę pobierać więc pliki tylko z zaufanych źródeł.Slajd 3 prezentacji "Sieciaki.pl - zasady bezpiecznego korzystania z internetu" Pierwsza zasada bezpiecznego korzystania z internetu brzmi: Nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu czy adres domowy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt