Gollum hobbit charakterystyka

Pobierz

Uwielbiam go!Hobbit, czyli tam i z powrotem - powieść fantasy angielskiego pisarza J. R. R. Tolkiena.. To on był posiadaczem Pierścienia Jedynego, który ma moc owładnięcia swojego .Wargowie, wilkołaki (ang. Wargs, Werewolves) - rasy olbrzymich, inteligentnych wilków wyhodowanych przez pierwszego Mrocznego Władcę Morgotha.Służyli najpierw Czarnemu Panu, a po jego upadku także Sauronowi oraz Sarumanowi.Wargowie są wykorzystywane przez Orków jako wierzchowce.. Elfy dużo wiedzą i są specjalistami od wszelkich nowin , które szerzą się wśród nich równie szybko ,a może nawet szybciej, niż woda płynie w potoku.. Nadaj grze tytuł.. Wiosłował wielkimi stopami, zwieszając je po obu stronach łodzi, ale woda nigdy .Lektura J.R.R.. Tolkiena pt. "Hobbit", tajemnicza istota, której pochodzenia dokładniej nie znamy.. Postać ta charakteryzowała się niespotykanym wyglądem i zachowaniem.. Niepozorny z wyglądu klejnot ma taką właściwość, że potrafi zawładnąć osobą, która go posiada.Elfy zachodnie.. Zarówno pierwsze, jak i drugie, zostało ukształtowane, a raczej zdeformowane, przez lata spędzone w ciemnościach, chłodzie i wilgoci.Mieszkańcy Szerokiego Świata - powtórka przed pracą klasową z "Hobbita".. Miał łódź i pływał nią bezszelestnie po jeziorze.. Tolkiena Hobbit oraz Władca Pierścieni oraz ich ekranizacji.Azog - Ork wspomniany w książce Hobbit, czyli tam i z powrotem..

1.Cechy bohatera, charakterystyka.

R. R. Tolkien Hobbit, czyli tam i z powrotem, bohater epizodyczny; nie wiadomo, co to za istota, jest czarny, śliski, uwagę zwracają tylko jego wielkie blade oczy.Żyje na dnie góry, w której swoje państwo mają gobliny.Jest właścicielem Pierścienia "Jedynego".. Jest jednym z trzech głównych antagonistów w filmowej trylogii obok Saurona oraz Smauga.. Pochodził z zamożnej rodziny i był bardzo ciekawski.. Zgodnie z obietnicą wrzucam wasze prace grupowe z obydwu klas szóstych (6a i 6b), żebyście mogli się tym wspomóc podczas nauki do pracy klasowej z lektury.. Po raz pierwszy pojawiają się w Silmarillionie, ale nie wiele tam o nich powiedziano.Gollum.. Sprawdzian wiedzy o .Gollum - to napotkane przez Bilba stworzenie, które zamieszkiwało głęboką jaskinię Gór Mglistych.. W filmach Hobbit: Niezwykła Podróż oraz Hobbit: Bitwa Pięciu Armii pełni rolę głównego antagonisty, natomiast w filmie Hobbit: Pustkowie Smauga jest pomniejszym antagonistą.. Jest on również ojcem Bolga.. Tolkiena pt. "Hobbit", tajemnicza istota, której pochodzenia dokładniej nie znamy.. Jest to tajemnicza istota, której pochodzenia nie znamy.. Postać ta charakteryzowała się niespotykanym wyglądem i zachowaniem.. Był cały czarny, z wyjątkiem oczu, wielkich, okrągłych i wyłupiastych.. 39. rocznica śmierci J. R. R. Tolkiena.. Fakt #2 z życia Profesora - O pobycie w rodzinnym domu, kolejnej przeprowadzce oraz fascynacjach kilkuletniego wówczas Tolkiena..

Przedstaw niebezpieczną podróż hobbita i krasnoludów, aby pokonać smoka Smauga czyli Twoja gra musi być zgodna z treścią lektury, co nie oznacza, że trzeba wziąć pod uwagę wszystkie wydarzenia.

Stwór żył w głębokiej jaskini Gór Mglistych nad brzegiem "czarnej wody".Gollum - to napotkane przez Bilba stworzenie, które zamieszkiwało głęboką jaskinię Gór Mglistych.. Sméagol urodził się w połowie trzeciego tysiąclecia Trzeciej Ery na terenach leżących w środkowym biegu Anduiny.. Gollum - mieszkał w głębi podziemi nad czarną wodą.. Tolkiena Hobbit, czyli tam i z powrotem Temat : "Pan Baggins potrafi więcej, niż nam się wydaje"… Charakterystyka głównego bohatera.. 2.Cytaty charakteryzujące postaci.. Wydana po raz pierwszy 21 września 1937 roku.. W głębi podziemi nad .Charakterystyka bohaterów - "Hobbit, czyli tam i z powrotem".. Fakt #1 z życia Profesora - Wczesne dzieciństwo.. Stwór żył w głębokiej jaskini Gór Mglistych nad brzegiem "czarnej wody".Tina :) odpowiedział (a) 29.11.2010 o 15:29: Gollum urodził się w połowie trzeciego tysiąclecia Trzeciej Ery na terenach leżących w środkowym biegu Anduiny.. 3.Plan charakterystyki postaci literackiej.. Karty pracy utrwalające wiedzę o lekturze.. J. R. R. TOLKIEN: J. R. R. Tolkien - prawdziwy Mistrz w swojej sztuce.. Gollum, Sméagol - postać literacka, jeden z głównych bohaterów powieści J.R.R.. Lata życia ok. 2400 T.E.. Zamieszkuje on głęboką, ciemną i wilgotną jaskinię w Górach Mglistych.. Opowiada o przygodach Bilba Bagginsa, jego wyprawie wraz z trzynastoma Krasnoludami oraz z czarodziejem Gandalfem do siedziby smoka Smauga i odzyskaniu ukradzionego przez niego skarbu.Bilbo Baggins, Protagonist.. W latach , w których rozgrywa się nasza historia ,żyli jeszcze dość liczni potomkowie elfów i dawnych bohaterów, a Elrond był ich przywódcą.. Zarówno pierwsze, jak i drugie, zostało ukształtowane, a raczej zdeformowane, przez lata spędzone w ciemnościach, chłodzie i wilgoci..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt