Shrek streszczenie filmu

Pobierz

Shrek z przyjaciółmi, Osłem i Kotem w Butach rozpoczynają poszukiwania innego kandydata na tron.Sep 6, 2021"Shrek" jest animacją, która powstała, by bawić a nie pouczać, jednak chociaż Shrekowi pozornie daleko do bajek moralizatorskich to trzeba przyznać, że przesłanie filmu, jak i jego kontynuacji jest całkiem wartościowe - nie należy nikogo oceniać po pozorach.odpowiedział (a) 04.10.2010 o 14:49: Pewnego razu żył sobie zielony ogr miał na imię Shrek .. Czas i miejsce akcji, główni bohaterowie, chronologiczne przedstawienie najważniejszych wydarzeń.. Wszystkie te postaci zostały wypędzone ze swego królestwa przez złego Lorda Farquaada.Shrek - amerykański film animowany z 2001 w reżyserii Andrew Adamsona i Vicky Jenson, będący adaptacją ilustrowanej książki Shrek!. Początkowo twórcy zapowiadali, że na tym przygody Shreka się.sciaga.f2y.org - ściągi dla wszystkich: Streszczenie filmu ShrekRecenzja filmu "Shrek" w reż. Andrew Adamsona i Vicky Jenson Bohaterowie główni: Shrek, Osioł, Fiona, Lord Farquaad, Bohaterowie drugoplanowi: Lustro, magiczne stworzenia, ciastek, smoczyca, straż Farquaada Czas akcji: nieznany Miejsce akcji: Królestwo/zamek lorda Farquaada, bagna, zamek Fiony.. Uwielbia samotność, i spokój.. Wobec tego Shrek jest wzięty pod uwagę jako dziedzic królestwa Zasiedmiogórogrodu..

Opis (streszczenie): Dawno temu, na odludnym bagnie, żył samotnie wstrętny ogr.

Ślepe myszki buszują w zapasach olbrzyma, zły wilk sypia w jego łóżku, a trzy świnki buszują po jego samotni.. Gdy docierają na miejsce, w "skrzynce na listy" odnajdują zaproszenie na uroczysty obiad do rodziców Fiony.Shrek pragnie, aby Fiona i jej rodzice byli szczęśliwi i w końcu go zaakceptowali, dlatego decyduje się zmienić siebie i Fionę w ludzi przez magiczny eliksir "Żyj długo i szczęśliwie".. Był to pierwszy Oscar w tej kategorii, gdyż nagrodę tę zaczęto przyznawać od 2002.. Pewnego jednak dnia, tenże spokój zostanie zakłócony, gdy gromada bajecznych stworów i stworków wygnanych przez Lorda Farquaada, trafi na jego "posesję".Shrek to przezabawna postmodernistyczna animowana baśń, w której królują dowcipne dialogi i inteligentne nawiązania do popkultury.. Fiona skrywała jednak tajemnicę.Teść Shreka, Król Harold niespodziewanie umiera.. Czas trwania: 120min.. "Shrek" to film animowany powstały na podstawie powieści Williama Steiga.. Shrek uratował królewnę i pokonał smoka..

Scenariusz filmu "Shrek" oparty został na książce dla dzieci autorstwa Williama Steiga.

Oboje nie czują jednak się w tej roli najlepiej, a Shrek z miłą chęcią wróciłby na swoje bagno.Apr 23, 20212022-05-15 14:25 Shrek.. Wkrótce będzie można obejrzeć ją w telewizji.. Film został nagrodzony Nagrodą Akademii Filmowej w kategorii najlepszy film animowany pełnometrażowy na 74. ceremonii wręczenia Oscarów.. To on jako pierwszy napisał bajkę o zielonym brzydalu, Shreku.. Po nieudanym przyjęciu urodzinowym ogrzątek spotyka Rumpel Stilckina, z którym podpisuje pakt i zamienia jeden dzień z obecnego życia za dzień z dawnego.. Ten niezdarny i posiadający swoiste pojęcie higieny bohater jest zadowolony ze .Shrek Trzeci miał swoją premierę trzy lata później, a ostatnia jak dotąd, czwarta część filmu, Shrek Forever, ukazała się w 2010 roku.. / 2010 / film familijny .. Streszczenie utworu.. 2020-11-15 13:40 Shrek .Sprawozdanie z lektury Najważniejsze informacje na temat książki.. Po wielkim sukcesie nie mogło się skończyć na jednej części, stworzono kolejna.. Shrek spotkał gadającego osła z którym wyruszył na wyprawę aby odnaleść piękną ksieżniczkę Fionę dla księcia Lorda Kapłana .Kiedy szli mieli bardzo dużo nie bezpiecznych przygód ,ale kiedy dotarli na miejsce była tam smoczyca ktora zakochała się w ośle .Shrek=YodaStreszczenie Historii zielonego ogra ciąg dalszy..

Chyba nie ma takiej osoby w Polsce, kt ra nie słyszałaby o shreku , filmie, kt ry w 2001 roku zawojował cały świat.

Film Shrek to opowieść o tytułowym ogrze, który - tak jak cebula - ma warstwy.. Ojciec Fiony zaakceptował ostatecznie swojego zięcia, zdecydował nawet, że Shrek i Fiona mają pełnić obowiązki panującej pary królewskiej.. Zar wno pierwsza jak i druga wyreżyserował Andrew Adamson przy scenariuszu Terr'ego Rossio i Williama Steiga.Opis (streszczenie): Shrek tęskni za czasami, kiedy był "prawdziwym ogrem".. Scharakteryzowanie języka i fabuły utworu.. Żyje spokojnie na swoim bagnisku do czasu, gdy dociera na nie istna inwazja postaci z bajek.W zamian za otrzymanie dokumentu, ogr musiał uwolnić ze smoczej wieży piękną królewnę Fionę, którą lord wybrał na swoją przyszłą małżonkę.. Rodzaj narracji, słownictwo, styl, poruszane tematy.Opinia o dziele.. Podczas drogi powrotnej Shrek zakochał się we Fionie, niestety ona była zła, że nie uratował ją piękny książę, ale obrzydliwy ogr.. Film ten okazał się jednym z największych sukcesów ostatnich lat.. Miał na imię Shrek.. Autor, tytuł, rok powstania, tematyka.. Jest to opowieść o dużym, zielony ogrze, mieszkającym na bagnach, który jest typem samotnika i bardzo to sobie ceni..

Ten film widziałam kilka razy, za każdym razem oglądając go z tym samym entuzjazmem ...Apr 1, 2021Recenzja z filmu "Shrek 2".


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt