Końcówki przymiotnika po rodzajniku określonym

Pobierz

Oprócz der, die, das, die (ten, ta, to, ci) mamy w niemieckim również inne rodzajniki jako alternatywę dla odmiany przymiotnika.. Dodatkowo tak samo odmieniają wszystkie przymiotniki w rzeczownikach w liczbie mnogiej po zaimkach dzierżawczych (mein, dein), przeczeniu keine, solche, beide, alle.. Schwache Deklination - odmiana przymiotnika po rodzajniku określonym Odmieniając przymiotnik po rodzajniku określonym mówimy o tzw. odmianie słabej.. Strona: 1.Apr 21, 2022 (Którego ptaka widzisz?. w liczbie mnogiej, ponieważ odnoszą się one do konkretnych przedmiotów.. Oferty pracy w opiece: tabelach podajemy wszystkie przypadki, również niemiecki dopełniach, czyli der Genitiv.. (która?. (które?). Zaimki dzierżawcze to słowa takie jak: mein (mój), dein (twój), sein (jego), itp. Mein alt er Freund (mój stary przyjaciel) Seine minderjährig e Tochter (jego nieletnia córka)Odmiana przymiotnika po rodzajniku określonym w mianowniku, celowniku i bierniku Test wg Mswinarski2 Odmiana czasowników regularnych i nieregularnych niemiecki LabiryntĆwiczenia na odmianę przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym w mianowniku i bierniku na poziomie gimnazjum.Nov 12, 2020Uzupełnij końcówki przymiotników po rodzajniku określonym: A. mianownik 1.. Po rodzajniku określonym występują końcówki "-e" i "-en", jak to widać w tabelce:W liczbie mnogiej przymiotniki odmieniają się jak rodzajnik określony w liczbie mnogiej: Mianownik die Männer - gute Männer Dopełniacz der Männer - guter Männer Celownik den Männern - guten Männern Biernik die Männer - gute Männer Odmiana przymiotnika z rodzajnikiem nieokreślonymFACEBOOK----- ----- końcówki przymiotników po rodzajniku określonym..

Dotyczy to tylko liczby mnogiej!Odmiana przymiotnika po rodzajniku określonym.

Takie słowa jak "diese", "welche", "jede", "solche" i "alle" traktuj jak rodzajniki określone.. W liczbie mnogiej jest jeszcze .Końcówki przymiotników.. #1Odmiana przymiotnika z rodzajnikiem określonym w języku niemieckim Przymiotnik ulega deklinacji, kiedy występuje jako określenie rzeczownika i otrzymuje on określone końcówki.. )liczba mnoga: die - diese (te)/jene (owe)/solche (takie)/dieselben, diejenigen (ci sami/ci, którzy)/alle (wszyscy, wszystkie).. Przymiotnik po jednym z tych słów będzie miał takie końcówki, jak po rodzajnikach określonych, czyli "-e" lub "-en".Po rodzajniku nieokreślonym przymiotnik ma tę samą końcówkę jak rodzajnik określony (-er/-e/-es).. (który?. W liczbie mnogiej przymiotnik ma końcówkę "-e".. Der Flur ist so kalt.Po zaimkach dzierżawczych i po przeczeniu kein w liczbie pojedynczej przymiotniki odmieniają się w taki sam sposób jak po rodzajniku nieokreślonym.. B. celownik 1.. Sprawdź czy wiesz, jakie końcówki dostaje przymiotnik po rodzajniku określonym, a jakie po nieokreślonym.W załączniku: tabele z końcówkami przymiotników w zależności od przypadku, rodzaju oraz występowania po: rodzajniku określonym, rodzajniku nieokreślonym, kein/-e i zaimku dzierżawczym oraz przymiotnioków nie poprzedzonych rodzajnikiem.Do przymiotników z rodzajnikiem określonym zadajemy pytania: welcher?.

Po jakich jeszcze słowach przymiotnik ma końcówkę jak po rodzajniku określonym?

Końcówki te to -e oraz -en, a ich użycie zależy od rodzaju i przypadku rzeczownika.. w liczbie pojedynczej i welche?. Zaimek wskazujący przy odmianie przymiotnika Przy odmianie przymiotnika po zaimku wskazującym (Demonstrativpronomen) pamiętaj, aby zastosować końcówki identyczne jak po rodzajniku określonym.. W załączniku: tabele z końcówkami przymiotników w zależności od przypadku, rodzaju oraz występowania po: rodzajniku określonym , rodzajniku nieokreślonym, kein/-e i zaimku dzierżawczym oraz przymiotnioków nie poprzedzonych rodzajnikiem .. W odmianie tej pojawią się dwie końcówki: - e i - enOdmiana przymiotników z rodzajnikiem określonym (mianownik) Przeczytaj regułę i uzupełnij końcówki.. Może jakaś mała pomoc?. 3.Odmiana przymiotnika z rodzajnikiem określonym wymaga zapamiętania końcówek, jakie otrzymuje przymiotnik znajdujący się pomiędzy rodzajnikiem a rzeczownikiem (czyli te pełniące funkcję przydawki).. Przymiotnika z rodzajnikiem określonym używa się w tych sytuacjach, w których używa się rodzajnika określonego.W dzisiejszej lekcji poznacie poprawne końcówki przymiotnika po rodzajniku określonym w mówieniu.. Przymiotnik jako odmienna część mowy charakteryzuje daną rzecz, osobę, zjawisko, pojęcie, czynności, nadaje mu/jej konkretne cechy bądź właściwości.Odmiana przymiotnia po rodzajniku określonym i nieokreślonym (B1, B2) Jaki rodzajnik, taka końcówka przymiotnika w języku niemieckim..

Was passt zu ...Odmiana przymiotnika niemieckiego z rodzajnikiem nieokreślonym.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt