Referat o budowie atomu

Pobierz

Budowa atomu Wewnątrz atomu znajduje się dodatnio naładowane jądro, a wokół niego po odpowiednich torach krążą elektrony.. 2008-11-09 12:41:48 " Opisz" budowę atomu podanych pierwiastków : żelaza i miedzi.. Podobne oddziaływanie pozwala atomom łączyć się w cząsteczki.Budowa atomu - podstawowe pojęcia Atom jest układem, na który składają się: jądro atomowe (w którym znajdują się protony i neutrony), powłoki elektronowe i znajdujące się na powłokach elektrony.. 1 0. rzbyszek 29.5.2011 (08:29) Proponuję taki konspekt tego referatu: 1.. Numer okresu informuje o tym, z ilu powłok elektronowych składa się atom pierwiastka, a numery grup 1., 2. i 13.-18. pomagają określić liczbę elektronów walencyjnych.Historia atomu - początki koncepcji atomowej budowy cząsteczek Koncepcja materii zbudowanej z mikroskopijnych, niepodzielnych składników była znana już w okresie starożytnym.. Swiaty powstają wtedy, kiedy atomy pędzące w próżni tworza wzajemne skupienia, z których nastepnie tworzy się substancjagwiazd.. To napisz sama.. odkrył istnienie ujemne naładowanej cząstki mniejszej od atomu.Referat - Budowa Atomu - NextDoorNikki - 27.09.2005 - Forum dyskusyjne gry filmy gra sprzęt fotografia PC online--> Archiwum Forum.. Regulamin Deklaracja dostępności Polityka prywatności O projekcie Standardy techniczne Na stronie znajdują się materiały, które powstały ze środków Unii Europejskiej w ramach .Proszę o pomoc mam zaliczyć semestr i mam napisać referat o Budowie ATOMU pomocy Zgłoś nadużycie..

... Który filmik o budowie atomu lepszy?

Mógłby ktoś pomóc?. Atomy to podstawowe elementy materii.. Są one przyczynami istniejacych rzeczy jako ich tworzywo.. 27 .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Szukam referatu na temat budowie atomu.. Już starożytni filozofowie greccy zadawali pytania o to z czego zbudowana jest otaczająca nas materia.. Pierwiastek -zbiór jednakowych atomów.. Właściwości substancji, jaką budują atomy danego pierwiastka, zależne są w dużej mierze od liczbie protonów w jądrze atomowym.. Pytania .. Błagam niech ktoś wklei tutaj referat o temacie takim jak w temacie ;) Z góry dziękuję ;D Na necie nie mogłam nic znaleźc ;/ 27.09.2005.. Chmurę elektronową tworzą elektrony związane z jądrem przez oddziaływanie elektromagnetyczne.. W jądrze znajdują się protony i neutrony.. Jądro posiada ładunek dodatni, natomiast elektron ujemny.. Atom jest zbudowany z jądra i poruszających się wokół niego elektronów (ujemnie naładowanych cząstek).. 2011 .Budowa atomu Upłynęło wiele czasu zanim ludzkość dowiedziała się o atomie i jego budowie.. Atom jest elektrycznie obojętny, gdy ładunek ujemny elektronów znosi się z ładunkiem dodatnim jądra.Zaloguj się, aby móc korzystać z tej opcji .opisz budowę termometru 2011-01-07 18:44:55; Kto przedstawił budowę atomu jako układ planetarny ?.

Wprowadził je grecki filozof Demo…Budowa atomu.

Prosze o wyliczenia.. 2010-02-16 22:32:33; Opisz budowę tkanki nabłonkowej 2011-01-13 18:05:51; Kto przedstawił budowę atomu jako uklad planetarny?. 2009-02-06 20:08:47; Szukam jakiegoś małego serwera do Minecraft, .Ponad 99,9% masy atomu jest zawarte w jego jądrze.. Jądro atomowe zajmuje centrum atomu i składa się z nukleonów, którymi są protony (cząstki o ładunku dodatnim) i neutrony (cząstki, które nie posiadają ładunku elektrycznego).Budowa atomu Atom zbudowany jest z trzech elementów: jądra, powłok elektronowych i rozmieszczonych na powłokach - elektronów.. Atomy jako takie raczej nie lubią być samotne, dlatego chętnie łączą się z innymi, tworząc razem tzw. molekuły.Teoria atomistyczna Daltona - opublikowany w 1808 roku przez angielskiego uczonego Johna Daltona model budowy materii.Dalton przyjął, że jest ona zbudowana z atomów, będących niepodzielnymi, sprężystymi kulami (tzw. "model kuli bilardowej").. John Dalton jako pierwszy zasugerował podział pierwiastków na atomy, których jednakże nie należy utożsamiać z pojęciem atomu, o ..

Każdy atom posiada ładunek elektryczny.Budowa atomu.

Joseph John Thomson () - badał wyładowania elektryczne w gazach rozrzedzonych.. Są to cząstki niezwykle małych rozmiarów - w jednym ziarnku soli może się ich znajdować aż 1 200 000 000 000 000 000!. Posiada ono jeden elementarny ładunek dodatni, który jest równy wartości ładunkowi elektronu.. Dopiero dalsze doświadczenia dowiodły, że jądro zbudowane jest z protonów.Istnieje związek pomiędzy budową atomu a położeniem pierwiastka w układzie okresowym.. Średnica atomu w przybliżeniu ma rząd wielkości 10 -10 m natomiast samego jądra atomowego - 10-15 m.Pierwszy, pierwotny byt, tzw. principum stanowią atomy (słowo greckie "atomos" znaczy "niepodzielny").. Rozmiary atomów są rzędu 10-10 m, ale nie są dokładnie określone z punktu widzenia mechaniki kwantowej.. Byt różnicuje tylko w rytmie, kontakcie i położeniu atomów.Budowa atomu Protonem zostało nazwane jądro atomu wodoru, (najprostsze jądro) i oznaczono symbolem p.. W atomie liczba neutronów jest równa bądź większa od liczby protonów.Atomy są podstawowymi elementami budującymi materię z punktu widzenia chemii i pozostają najmniejszymi cząstkami rozróżnianymi metodami chemicznymi.. Najlepsze rozwiązanie.. Nie była to wszakże teoria naukowa, ale rozprawą filozoficzną na temat budowy materii.Wstęp do działu:Cząsteczkowa budowa materii..

2013-02-01 17:47:46; jaki temat referatu na wos?

Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Aplikacje dostępne w.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. Jądro atomowe zbudowane jest z nukleonów: protonów o dodatnim ładunku elektrycznym i elektrycznie obojętnych neutronów.. Referat - Budowa Atomu.. Zadanie jest zamknięte.. Związek chemiczny - zbiór jednakowych cząsteczek, zbudowanych z różnych atomów.Budowa atomu Atom węgla zbudowany jest z jądra obdarzony ładunkiem dodatnim, wokół, którego krążą po odpowiednich orbitach elektrony, ujemnie naładowane.. Nie opierał się jednak na żadnych dowodach naukowych, wtedy zresztą nie istniały jeszcze metody badawcze, znane nam współcześnie.Przekonanie, że twory takie istnieją, wiązało się zwykle z atomistyczną budową materii stworzoną przez Demokryta; cała rzeczywistość sprowadza się do atomów i ich ruchów: "Istnieją atomy i próżnia, wszystko inne jest mniemaniem" Demokryt.. John Dalton na początku XX wieku ogłosił atomistyczną teorię budowę materii z następującymi założeniami: 1. najmniejsze cząstki materii to atomy 2. atomy maja kształt kulisty 3. atomy łączą ze sobą w trakcie reakcji chemicznych tworząc cząsteczki 4. tylko całe atomy mają zdolność łączenia się a nie ich części 5. atomy są nie podzielneBUDOWA ATOMU ściągaj 1 89% 27 głosów Teorie atomistyczne Istnieje wiele takich teorii, poniżej zaprezentowano najważniejsze z nich: teoria Empedoklesa oraz Arystotelesa, dotycząca tzw. "czterech żywiołów" teza Demokryta oraz Leukipposa, głosząca że materia składa się z niepodzielnych cząstekPoznajemy budowę atomu - powtórka, streszczenie z Chemia Nowej Ery Dyfuzja - samorzutne wnikanie cząstek jednej substancji między cząstki drugiej substancji, gdy te substancje są w bezpośrednim kontakcie.. Nie zmieniają się w reakcjach chemicznych.. Te znajdujące się na ostatnich powłokach to elektrony walencyjne decydujące o ładunku.. Film dostępny na portalu epodreczniki.pl.. Ten pierwszy zwarty system materialistyczny wykształcił się w starożytnej Grecji.Elektrony są dużo mniejsze od protonów i neutronowo (składników jądra) i posiadają sumaryczny ładunek elektryczny ujemny.. Dopiero pod koniec XIX w. Udowodniono, że atom nie stanowi kresu podziału substancji..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt