Dobór pompy ogrzewania

Pobierz

Trzeba ją wesprzeć stosując odpowiednie pompy obiegowe.Najczęstsze zapytania powstają przy doborze pomp do centralnego ogrzewania oraz do instalacji ciepłej wody użytkowej zatem poniżej omówimy zasady właśnie ich doboru.. Biorąc pod uwagę bezwładność cieplną budynku (niewielką utratę ciepła budynku w czasie ogrzewania wody), pozwoli to na zrównoważoną i odpowiednią pracę systemu grzewczego nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych.Mar 8, 2022Apr 6, 2022Zasady doboru pompy obiegowej przede wszystkim opierają się na określeniu wymaganego punktu jej pracy.. Aby ogrzać taką ilość wody od temperatury 10°C do temperatury 40°C, należy do wody dostarczyć: 87600l .Czas nagrzewania wody w zbiorniku jest uzależniony od mocy źródła ciepła i przykładowo dla pompy ciepła z podgrzewaczem 200 litrów i mocy grzewczej 1,8 kW, czas nagrzania wody od 15 do 45 oC wyniesie około 4,1 h. Jeżeli będzie pracować dodatkowo grzałka elektryczna (tryb komfortowy) to czas skróci się do około 2,2 h.Do prawidłowego doboru pompy ciepła, informacją wyjściową jest określenie zapotrzebowania na ciepło na cele grzewcze (oraz jeśli wymagane - chłodnicze) dla konkretnie rozpatrywanego przypadku.. Przygotujemy obliczenia, dzięki którym dowiesz się jaką moc urządzenia potrzebujesz.. Na podstawie tych informacji kalkulator zużycia prądu przez pompę ciepła jest w stanie dobrać urządzenie o odpowiedniej mocy.Pompa ciepła to ekonomiczny i ekologiczny sposób na ogrzewanie domu, umożliwiający pozyskiwanie naturalnej energii, która magazynowana jest w środowisku..

Dobór mocy pompy ciepła.

Załóżmy, iż w budynku mieszkają 4 osoby, które będą zużywały w ciągu dnia około 60 litrów c.w.u.. - Do wyboru mamy powietrzną, gruntową lub wodną pompę ciepła.Jul 8, 2021Temp.. Ze względu na rodzaj wykorzystywanej energii naturalnej wyróżnia się trzy podstawowe typy pomp: - gruntowe - wykorzystujące energię z gruntu,Aug 25, 2020 Powietrzne lub gruntowe pompy ciepła wykorzystuje się zwłaszcza w nowym budownictwie, w przypadku domów nisko energooszczędnych.. Tylko jak wybrać pompę ciepła, jej rodzaj oraz moc?Po wskazaniu punktu pracy (przepływ obrotowy) i wysokości podnoszenia, w ciągu kilku sekund pojawi się propozycja odpowiedniej pompy.Kalkulator kosztów ogrzewania w ciągu roku wyglądać będą następująco: Pompa ciepła gruntowa (taryfa dwustrefowa) - około 1520,43 zł Pompa ciepła gruntowa - około 2655 zł Pompa ciepła powietrzna (taryfa dwustrefowa) - około 2280,65 zł Pompa ciepła powietrzna - około 3982,50 zł Ogrzewanie gazowe - około 4323,91 zł4 days agoWidać więc, że na ogrzanie analizowanego domu o powierzchni 200 mkw. i przygotowanie ciepłej wody użytkowej, potrzebujemy pompy ciepła o mocy grzewczej ok. 7,0 kW. wody grzewczej +18°C do +55°C dla temp..

Po oszacowaniu mocy pompy ciepła przychodzi czas na wybranie typu urządzenia.

wody chłodzenia +7°C do +25°C dla temp.. Pompę obiegową do centralnego ogrzewania dobiera się na podstawie dwóch parametrów: Q - objętość wody, którą należy przepompować, w metrach sześciennych na godzinęKalkulator kosztów ogrzewania dokonuje wyboru pompy ciepła na podstawie parametrów takich jak: strefa geograficzna, liczba mieszkańców, powierzchnia grzewcza budynku oraz zastosowany rodzaj ogrzewania.. Pierwszy etap to określenie wydajności z jaką pompą powinna pracować, druki etap do określenie "wysokości podnoszenia" z jaką pompa będzie pracowała.Powinno się jedynie zadbać, aby odpowiednio dobrać zasobnik, zapewniający ogrzanie wody w trakcie jednego cyklu pracy pompy ciepła.. To prowadzi do sytuacji, w której sama grawitacja nie jest w stanie zapewnić prawidłowego obiegu wody.. Jednostka wewnętrzna składa się z elektronicznej pompy obiegowej, rurowej grzałki elektrycznej o mocy 2/4/6kW do c.o. oraz c.w.u.Aug 23, 2021Przykładowo na dobrze ocieplony dom o powierzchni 120 m2 potrzebne będzie około 12 kW mocy cieplnej.W przypadku doboru pompy obiegowej do istniejącego systemu ogrzewania z cyrkulacją naturalną można uwzględnić moc zainstalowanego kotła.. Punkt pracy na wykresie charakterystyki pompy obiegowej wskazuje z jaką wydajnością (natężeniem przepływu) pompa może pracować przy danej wysokości podnoszenia.Pompa ciepła ma również za zadanie ogrzewanie ciepłej wody użytkowej..

Określenie punktu biwalentnego.Dobór pompy ciepła potrafi przysporzyć nie lada kłopotu.

na osobę, a w skali roku jest to 87 600 litrów.. zewnętrznych -20°C do +35°C.. zewnętrznych 10°C do +43°C.. Dobór mocy pompy ciepła do ogrzewania Zaktualiowano: 1 czerwca 2022 Spis treści [ ukryj] 1 Jakiej mocy grzewczej potrzebuje budynek 2 Jak dobrać moc pompy ciepła do potrzeb budynku 2.1 Dobór mocy pompy ciepła jako jedynego źródła ciepła (tryb monowalentny) 2.2 Dobór mocy pompy ciepła z dodatkowym źródłem ciepła (tryb biwalentny)Jeśli dom ma małą powierzchnię, dobrą izolację i mieszkają w nim maksymalnie trzy osoby, najlepiej wybrać pompę o mocy grzewczej 3,6-5,3 kW. Do ogrzewania powietrza i wody w większych domach można wykorzystać pompę o mocy 8-10 kW, a w budynkach wielorodzinnych lub firmach - powyżej 11 kW.. Dobór mocy pompy ciepła..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt